Zlatna Zora Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Login

Zaboravljen password

Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Bombardovanje švajcarskih gradova u Drugom svetskom ratu
Med je opasna namirnica Icon_minitimeSun Oct 14, 2018 1:37 pm by Weishaupt

» Med je opasna namirnica
Med je opasna namirnica Icon_minitimeSun Oct 14, 2018 1:36 pm by Weishaupt

» Bratski paket
Med je opasna namirnica Icon_minitimeSat Oct 13, 2018 1:54 pm by Seth

» Vrijede milijune a stoje napušteni u Dubaiu
Med je opasna namirnica Icon_minitimeSat Oct 13, 2018 1:42 pm by Seth

» Astana - prestonica iluminata
Med je opasna namirnica Icon_minitimeSat Oct 13, 2018 1:50 am by Insomnia

» Naširoko o karmi
Med je opasna namirnica Icon_minitimeFri Oct 12, 2018 9:02 pm by Akazia

» Neke tajne o Isusu
Med je opasna namirnica Icon_minitimeSat Sep 29, 2018 3:16 pm by Akazia

» Mali Horus harpokrat
Med je opasna namirnica Icon_minitimeSat Sep 29, 2018 3:10 pm by Akazia

» Kratko o magiji
Med je opasna namirnica Icon_minitimeSat Sep 29, 2018 3:07 pm by Akazia

Ko je prisutan na forumu
Ukupno 3 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 3 gostiju

niko

[ View the whole list ]


Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 51 dana: Thu Aug 09, 2018 9:25 pm
Moon phases
CURRENT MOON
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Anketa

Da li podržavate eutanaziju?

Med je opasna namirnica Vote_lcap100%Med je opasna namirnica Vote_rcap 100% [ 5 ]
Med je opasna namirnica Vote_lcap0%Med je opasna namirnica Vote_rcap 0% [ 0 ]
Med je opasna namirnica Vote_lcap0%Med je opasna namirnica Vote_rcap 0% [ 0 ]

Ukupno glasova : 5

Statistika
Registrovani članovi 27
Najnoviji član foruma Lutidantoslav

Ukupan broj komentara naših članova je 230 in 112 subjects
Weather
Broj posetilaca

Traffic

Clustr Map

Med je opasna namirnica

Go down

Med je opasna namirnica Empty Med je opasna namirnica

Komentar by Weishaupt Sun Oct 14, 2018 1:36 pm

Jednom prilikom sam se raspravljao sa kolegama veganima u jednoj Facebook grupi. Radi se o ovoj priči:
 
http://www.krstarica.com/zdravlje/ishrana/caj-od-djumbira-protiv-mucnine
 
Neki od njih su vegani u pokušaju, a nekima se “javlja” kako im je ovaj recept “došao iz viših sfera”... itd. itd. Gomila nebuloza... S tim što je jedan poznati ćelavi i krezavi novosadski homoseksualac, separatista, prevarant, šarlatan i samozvani guru, o kome i o čijim prevarama su govorile novine, ovde - http://www.kurir-info.rs/velika-prevara-prikacite-se-na-uzemljivac-i-vraticete-se-u-prosle-zivote-clanak-1296925 - kao i ovde - http://www.kurir.rs/pobeda-kurira-pao-sajt-za-prodaju-uzemljivaca-tela-clanak-1298681 - o kome i  o čijim prevarama su govorile radio stanice - https://www.youtube.com/watch?v=2Co92TIKTA0 - teški prevarant - https://najglupljiprevaranti.wordpress.com/2018/03/22/najgluplji-prevaranti-balkana - koji je umislio da je ćelavi i krezavi bog, umesto limuna stavljao GMO pomorandže bez semenki. I hvalio se kako mu je ovaj “recept došao iz Akashe”, prdon, pardon, kako on veli, “akaFFFe”... bljak.
 
Med? Pih. Prvo što nije veganski, drugo što je na HACCP-u, što znači da je pun industrijskog šećera, i da je GMO. Tuga jedna. Ko vas je slagao da je industrijski med (ili bilo koji med iz tegle, sa izuzetkom onoga koga biste mogli “ukrasti” od pčela iz nekog drveta u šumi) zdrava hrana? Bljak.
 
Kome je stalo do zdravlja, završiće praksu solarne joge, izbaciće iz upotrebe meso, mleko i jaja, kao i svu industrijsku hranu iz kutija sa kodom HACCP, a samim tim i te vaše industrijske šećere... i, naravno, med. Da bi se prehranila samo jedna košnica, preko zime, potrebno je 25 kilograma meda. Toliko neće da potroši nijedan pčelar. Šta će učiniti? Pa hraniće pčele šećerom, one će biti bolesne i širiće industrijski šećer i bolest u med. Da ne govorimo da će pčelar sipati šećer u med. Svaki pčelar, bez izuzetka. Dakle, ako hoćete med, iako nije veganski proizvod, pravac šuma - i “ukradite” ga pčelama iz nekog drveta (prirodne košnice). Manite se pčelara i košnica koje prave ljudi. Kraj priče. I antibiotici deluju, pa ne znači da treba da ih konzumiramo. Ja neću, jer bojkotujem sve lekove.
 
Recept je jako loš ako se u “receptu” koriste industrijski šećeri... odnosno med koji prave ljudi. Nema dalje diskusije. Sva hrana koja sadrži bilo šta industrijsko ne može biti lek.
 
Ima i te kakve razlike između industrijskog šećera i meda koji se može naći u šumi (“ukrasti” od pčela). Ali između industrijskog šećera i meda iz tegle nema neke velike razlike. Zapravo, industrijski med iz tegle je malo opasniji od šećera, jer se zagreva na 260°C. Toliko o tome.
 
Više volim da me većina vegana, mene koji sam 100% RAW, i ljudi koji brinu, odnosno “brinu” o sopstvenom zdravlju, mrzi što sam im rekao istinu, nego da me vole zato što ih lažem. Namaste.
Weishaupt
Weishaupt
Moderator
Moderator

Male Aries Dragon
Posts : 35
Birthday : 1976-04-20
Join date : 2016-10-20
Age : 47
Location : Neusatz am der Donau - Novi Sad na Dunavu
Job/hobbies : Arhitekta, slikar i pisac

Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu