Login

Zaboravljen password

Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Bombardovanje švajcarskih gradova u Drugom svetskom ratu
Sun Oct 14, 2018 1:37 pm by Weishaupt

» Med je opasna namirnica
Sun Oct 14, 2018 1:36 pm by Weishaupt

» Bratski paket
Sat Oct 13, 2018 1:54 pm by Seth

» Vrijede milijune a stoje napušteni u Dubaiu
Sat Oct 13, 2018 1:42 pm by Seth

» Astana - prestonica iluminata
Sat Oct 13, 2018 1:50 am by Insomnia

» Naširoko o karmi
Fri Oct 12, 2018 9:02 pm by Akazia

» Neke tajne o Isusu
Sat Sep 29, 2018 3:16 pm by Akazia

» Mali Horus harpokrat
Sat Sep 29, 2018 3:10 pm by Akazia

» Kratko o magiji
Sat Sep 29, 2018 3:07 pm by Akazia

Ko je prisutan na forumu
Ukupno 4 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 4 gostiju

niko

[ View the whole list ]

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 51 dana: Thu Aug 09, 2018 9:25 pm
Moon phases
CURRENT MOON
October 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Anketa

Da li podržavate eutanaziju?

100% 100% [ 5 ]
0% 0% [ 0 ]
0% 0% [ 0 ]

Ukupno glasova : 5

Statistika
Registrovani članovi 27
Najnoviji član foruma Lutidantoslav

Ukupan broj komentara naših članova je 230 in 112 subjects
Weather
Broj posetilaca

Traffic

Clustr Map

Uključi mozak, isključi TV

Go down

Uključi mozak, isključi TV

Komentar by Akazia on Sun Jan 22, 2017 3:57 pm

Svet je pun ludaka i teoretičara besmislenih zavera. Ne kažem da ne postoji nikava zavera, i da su sve teorije zavera glupe i besmislene, ali one koje su glupe - glupe su do korica...

Priča se da ova slika stoji u centru F odeljenja najpoznatije psihijatrijske bolnice u Beogradu. Opšte prihvaćena ikona St. Donatela, koji na leđima nosi svog učitelja, mastera Splintera. Ako stručni tim Laze Lazarevića kaže da je ovako, onda jeste. Oplakujem ovo.

“Eppur si muove!” Of course.

Evo, da napišem i to koliko je to već izvikana, i tek radi reda, totalno besmislena izjava - “isključi TV, uključi mozak”. Nekad, kada nije postojao Internet, ova rečenica je bila uzrečica pametnih i obrazovanih ljudi. Danas je to očigledno postala glavna uzrečica šarlatana i neznalica, paranoika koji su zbog nerazumevanja nauke skliznuli u gotovo paranoidnu šizofreniju, jer ništa ne razumeju kako treba. A pošto ne razumeju, moraju naći uzrok. I onda - “gu-u-um” - dogodi se “kratak spoj” u njihovim glavama - i počne da se razvija paranoja.

“Aha, ma to nije tačno, nego to rade da kriju istinu od nas. Da nam sipaju fluor u vodu, da crknemo. Da nas hrane GMO hranom, da postanemo sterilni. Zaprašuju nas sa neba aluminijumom, da ne možemo da imamo decu, da smo bolesni, da zarađuju na vakcinama... Da se smanji broj ljudi na Zemlji. Bil Gejts (“Gejc”) to želi, a windows-i su mu paravan, zato su toliko i loši operativni sistemi; on se ne bavi time, zapravo, već time da smanji broj ljudi na Zemlji.”

Da, tačno, sada vidim - sve se uklapa. I sve korelira. Da, teorije zavere koreliraju, i paranoja može biti prenosiva, kao i virus gripa, ili bilo šta drugo što se prenosi aero ili kapljičnim putem. Imamo masovne histerije, masovne psihoze i takozvane “folie a deux”. To i objašnjava zašto je prosečni glupan koji veruje u sve što vidi i/ili čuje na Internetu zapravo težak ludak; da recimo ne veruje u to da su ljudi sleteli na Mesec 1969. godine. Najgluplji i najbolesniji među njima veruju da je planeta Zemlja zapravo ravna ploča i da će se pretvoriti u zvezdu onda kada kometa Ison udari u nju (aha ha ha ha ha ha ha, pomenuta kometa istopila se krajem novembra 2013. godine, pri svom prolasku pored Sunca).

Znači, totalno je sve obrnuto od onoga što zaista jeste. Cela realnost im je izokrenuta i suprotna stvarnosti. Mislim da je jedino što oni tačno znaju još uvek to kako se zovu. Ali ni to neće dugo da traje, jer eno ih mnogi na psihijatriji, misle da su Zevsi, Torovi, Isusi, Hitleri, Bred Pitovi, manekenke, boginje... itd. itd.

Dakle, kako vas nije sramota da i dalje koristite tu generičku glupost “isključi TV, upali mozak”? Mislim, ko još na takav način gleda TV? Gde se to na TV-u prikazuje bilo šta obrazovno i naučno, pa kao TV nas zaglupeo, a trebalo bi da “uključimo mozak”? Na TV-u samo neke teorije zavera - “Biseri”, “Na rubu znanosti”, i slične gluposti, plus reality programi - “Parovi”, “Farma”, “Veliki brat”, “Survivor”... itd. itd. Glupe emisije za glupe i zatucane ljude.

I gde tu ima nauke, koja na TV-u ne donosi profit, i niko je neće? To niko više i ne gleda. Pa ja sada kao gledam TV, pa me oni zatupeli naukom. Ali, samozvani guru je sada tu, “da me spasi”, pozivanjem na uključivanje mog mozga. Pišurija.

Šta znači to “uključiti mozak, isključiti TV”? Zašto šarlatani pričaju nešto o psihologiji, kada em nisu psiholozi, em nemaju pojma o istoj? Barem da mogu da se pozovu na neku knjigu, da su je pročitali, ali oni ni ne čitaju knjige.

Šta znači to u psihologiji “uključiti mozak”? Kako ja to treba da “uključim mozak”? Mislite da odem na Facebook i da lajkujem stranicu “Ravna Zemlja”, ili “Ravnozemljaši Hrvatska”, ili “Ravnozemljaši Srbija”, ili da “subskrajbujem” onu debilku Mariju S na YouTube, koja prevodi tuđe video klipove o ravnoj Zemlji, koja ne postoji, odnosno lepi srpske prevode na tuđe ideje i tuđe F-dijagnoze, šizofrenije i psihoze? E, žalosti.

Da li to znači uključiti svoj mozak, a, samozvani gurui, ravnozemljaši i ostali sektaši?

Da li ću ja “uključiti mozak” ako kao vi prošerujem onu random USA sličicu Zemlje koja postavlja pitanje kako je Zemlja okrugla ako imamo dan i noć, tako nešto, što su neuki bolesnici podelili na skoro svim Internet forumima? To je delo tuđeg mozga, tuđeg bolesnog mozga, koji ne zna ništa o astronomiji, matematici, fizici i hemiji, ko nije čuo za Koriolisovu silu, solsticije, prostiranje radio talasa na loptastoj Zemlji... itd. itd.

Znači, za vas je “uključiti svoj mozak, a ne biti sugestibilan tuđim mišljenjima i stavovima” zapravo isto što i share-ovati random retardirane sličice USA teoretičara zavere, na engleskom jeziku? A da “isključim TV” to bi u praksi značilo da se odreknem diplome, kao onaj vaš mentor, retard, sektaš, adventista i kreacionista Miroljub Petrović, da pljujem doktore nauka, sve dokaze, argumente, fotografije slikane iz kosmosa, astronaute koji su bili van Zemlje, video snimke NASA-e... Znam, znam, “to je sve Holivud podmetnuo i snimio ispred zelenog platna”, plus CGI, je li tako? Ma da, vi ste provalili Matrix sistem.

Koliko ste vi samo presmešni i prejadni, pa to je strašno. Šta je sledeće? Najnovija faza vaše šizofrenije, gde ćete ubeđivati svog psihijatra da vi zapravo ni ne postojite, ili pak da vaše ruke i noge nisu vaše, već da su vam ugradili neke tuđe udove, jer vi ste deo “alien-experiment”-a nad ljudima i ne nalazite se na Zemlji, već na njihovoj planeti, koja je uređena kao naša, a mi smo svi maskirani vanzemaljci. Tuga.

Lečite se, jadni ljudi, ako još uvek može nešto da se uradi za vas, i da živite i radite neki prost posao, recimo da budete obućar ili đubretar, pošto vam realno toliko inteligencija i kognitivne sposobnosti dozvoljavaju, uz doživotno gutanje antipsihotika, sa koliko-toliko kraćim recidivima.

Ako ne uradite tako, doze lekova će vam posle biti mnogo veće, a recidivi češći i mnogo duži. Kad počneš da se lečiš, samozvani guru, i kad počnete da se lečite, vi ravnozemljaši i ostali glupaci, onda ti se i onda vam se više neću rugati i smejati, jer nije za smejanje to kada je neko bolestan i pokušava da se leči, a ne da para nosom oblake i “daningkrugerovski” priča drugima da “uključe mozak”.

Kada je jedan moj poznanik, doktor, bio na specijalizaciji i na praksi na psihijatriji, većina psihijatrijskih pacijenata u vezi sumanutih ideja je mislila da psihijatri ne mogu da ih shvate, i da su glupi, pa su ih upućivali na to da “uključe mozak”, i da ništa ne veruju nauci, jer nauka - “to je sve laž i obmana, da se ne sazna prava istina”. Da nije žalosno bilo bi smešno.

A koliko vas ima, sve skupa, ne zna se da li pre treba proširivati kapacitete zatvora ili ludnica. Ili možda logora?

Ajde ćao, da ne gubim više energiju na psihijatrijske pacijente, odavno je prošlo vreme kada sam volontirao. Hoću da mi neko plati za ovo “ispravljanje krivih Drina”.

I da poručim ja vama nešto iz psihološkog ugla: ugasite vi ljudi Internet, i rukovodite se dokazima i proverljivošću istih, a ne “da uključujete vaš mozak”, koji je placebo efektom izdrogiran Internetom i teorijama zavera, ironično, sa zapada, iz USA, jer sve vaše teorije zavera potiču iz USA, pošto i zdrav mozak ume da obmanjuje. Ljudi viđaju Isusa na tostu ili na kamenu, recimo, što se u psihologiji naziva pareidolija, pa i takav neko “ne uključuje svoj takav mozak”, već se rukovodi dokazima i naučnim, proverljivim faktima, a kamoli da uključuje mozak kao što je vaš, koji ima veoma, veoma poremećenu biohemiju transmitera, i jedino što ste vi uključili je copy-paste kalup za dalje štancovanje sumanutih ideja i besmislenih teorija zavera.

Svi vi glupaci uniformisani ste do bola, i svi nepogrešivo prenosite sve isto, svaki zarez, svako slovo, svaku sličicu, a večito se ironično pozivate da “mislite svojim glavama” i time ostalima nešto trubite. Fuj.

Albert Pike (1809-1891)
Akazia
Poznat član
Poznat član

Male Taurus Dragon
Birthday : 1952-05-01
Job/hobbies : Ezoterist
Trenutno stanje : .˙. .˙. .˙.

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Na vrh