Zlatna Zora Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Login

Zaboravljen password

Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Bombardovanje švajcarskih gradova u Drugom svetskom ratu
Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Icon_minitimeSun Oct 14, 2018 1:37 pm by Weishaupt

» Med je opasna namirnica
Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Icon_minitimeSun Oct 14, 2018 1:36 pm by Weishaupt

» Bratski paket
Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Icon_minitimeSat Oct 13, 2018 1:54 pm by Seth

» Vrijede milijune a stoje napušteni u Dubaiu
Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Icon_minitimeSat Oct 13, 2018 1:42 pm by Seth

» Astana - prestonica iluminata
Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Icon_minitimeSat Oct 13, 2018 1:50 am by Insomnia

» Naširoko o karmi
Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Icon_minitimeFri Oct 12, 2018 9:02 pm by Akazia

» Neke tajne o Isusu
Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Icon_minitimeSat Sep 29, 2018 3:16 pm by Akazia

» Mali Horus harpokrat
Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Icon_minitimeSat Sep 29, 2018 3:10 pm by Akazia

» Kratko o magiji
Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Icon_minitimeSat Sep 29, 2018 3:07 pm by Akazia

Ko je prisutan na forumu
Ukupno 3 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 3 gostiju

niko

[ View the whole list ]


Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 51 dana: Thu Aug 09, 2018 9:25 pm
Moon phases
CURRENT MOON
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Anketa

Da li podržavate eutanaziju?

Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Vote_lcap100%Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Vote_rcap 100% [ 5 ]
Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Vote_lcap0%Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Vote_rcap 0% [ 0 ]
Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Vote_lcap0%Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Vote_rcap 0% [ 0 ]

Ukupno glasova : 5

Statistika
Registrovani članovi 27
Najnoviji član foruma Lutidantoslav

Ukupan broj komentara naših članova je 230 in 112 subjects
Weather
Broj posetilaca

Traffic

Clustr Map

Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji

3 posters

Go down

Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Empty Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji

Komentar by Ordačni Bužap Sat Feb 18, 2017 1:20 pm



Kako su ljudi popucali, pa to je strašno. Vidite ovog morona...





Au, bože dragi, pa ovaj pop je daleko veći pacijent nego što sam mogao i zamisliti. Upravo slušam ovaj mizerni intervju i shvatam da je on zapravo autor ove mizerne knjige, a da ju je napisao zato što je te nebuloze video na YouTube.

Kuku. Lele.

Upecao se popo na masonsku provokaciju. Masoni bacili udicu, a budale se upecale. A masoni se razočarali, jer su očekivali da se upeca daleko manje budala nego što se upecalo. A upecalo se 25 puta više nego što su oni očekivali. Fuj.

Ovaj pop je prekršio pravila sopstvene religije, jer sveštena lica nemaju pravo da čitaju takozvane "jeretičke knjige", a on je napisao jednu takvu knjigu. Nije u skladu sa njegovom religijom, ali širenjem neznanja se stiče jako loša karma. Nek mu je bog u pomoći, mada je očigledno da mu pomoći nema. Da nije tužno bilo bi smešno. Sad Sad Sad Šta sve ovaj teški duševni bolesnik nalupa na ovom video snimku. Sve vreme govori o lažima, i kao protivi se lažima, a on ovde širi najgore i najveće laži. E, žalosti.
Ordačni Bužap
Ordačni Bužap
Upućen član
Upućen član

Male Aries Dragon
Posts : 18
Birthday : 1976-04-01
Join date : 2017-01-20
Age : 48
Location : Mravinjak
Job/hobbies : Mravlji kralj
Trenutno stanje : Oženjen mravljom kraljicom

Na vrh Go down

Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Empty Re: Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji

Komentar by Ordačni Bužap Sat Feb 18, 2017 1:21 pm

Evo i nastavka ove mizerne priče...





Dno dna i tuga golema.

Ja napisao nekada davno nešto, a sada ću ponoviti. Neznalice nemaju odgovor na ovo što sledi...

Kako to da su sva nebeska tela, sve zvezde i sve planete u svemiru, loptastog oblika? Zato što se sva materija u svemiru zbija u gomilu, formira loptu i stvara gravitaciju. Ista ona nauka koju ravnozemljaši mrze, pošto je ne razumeju. Ista ona nauka uz pomoć koje je danski fizičar i astronom Ole Kristensen Remer 1692. godine, dakle krajem XVII veka (možda bi oni videvši ovu godinu rekli krajem XVI veka, ha ha ha) izmerio brzinu svetlosti uz pomoć 9 sveća i 9 ogledala, i njegovo merenje se malo razlikuje od merenja brzine svetlosti koja se obavljaju laserima u naše vreme. Sve sam rekao. Pametnom dosta.

Dakle, nauka je egzaktna stvar, a nebuloze koje ravnozemljaši skidaju sa YouTube ne vrede ni pet para i treba im se rugati. I kada kuvate čaj (ne ono GMO smeće u kesicama, kojim se razvaljuju ravnozemljaši, već prirodni sitno seckani čaj), i kad ga procedite, u šerpi se iskorišćeni listići skupe na dnu šerpe u pravilan krug - dvodimenzionalno telo, a u svemiru bi se skupili u loptu. Dakle, nijedno nebesko telo ne može da postane ploča.

Dalje, objasnite vi nama kako je sada, dok je kod nas jesen, u Južnoj Americi, Južnoj Africi i Australiji proleće, ako je Zemlja ravna ploča? Aha ha ha ha ha ha ha. Da je ravna ploča svi bismo imali istu klimu, odnosno samo jedno godišnje doba. Dalje, objasnite vi nama kako to da mi na severnoj hemisferi ne vidimo sazvežđe Južni Krst, dok ljudi na južnoj hemisferi ne vide sazvežđa Veliki i Mali Medved, kao ni Zvezdu Severnjaču. Aha ha ha ha ha ha ha. Da je Zemlja ravna ploča svi bismo videli isto nebo nad nama, odnosno ne bismo imali takozvane karte severnog i južnog neba. Dalje, objasnite nam kako niko ko je išao avionom ili brodom na put oko sveta nije udario avionom ili brodom ni u kakav “zid”, niti došao do “kraja ploče”, već se vratio na istu tačku sa koje je pošao. Aha ha ha ha ha ha ha. Možda ne možete zato što se nikada u životu niste vozili brodom i avionom. Štaš. Dalje, objasnite nam kako to da imamo časovne zone, jer da je Zemlja ravna ploča svi bismo imali jednu časovnu zonu. Aha ha ha ha ha ha ha. Ali objasnite svojim rečima, bez postavljanja besmislenih video klipova sa YouTube.

Ne znam kome terate inat ovim pričama. Samo nastavite da se ponižavate i da pravite budale od sebe.

Da je Zemlja ravna ploča ne bismo imali solsticije...

Ko ne zna šta je Solsticij, evo mu objasnila WIKIpedia:


http://sr.wikipedia.org/wiki/Solsticij


Da je Zemlja ravna ploča, kako veli odvratna sekta “Flat Earth”, ne bismo imali Letnji solsticij 22. juna, kao ni Zimski solsticij 22. decembra. Pametnom dosta.

Ovom popu i glupacima kao što je on upućujem sledeći izazov...

Ja ću da postanem glavni ravnozemljaš na svetu ako budem video sazvežđe Južni Krst iz Evrope. Da smo na ploči, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa. Dajem ti priliku da me preobratiš... i zaradiš na tome...

Dakle...

Kad je na severnom polu dan na južnom je noć, i obrnuto, dok na ekvatoru u toku cele godine dan i noć traju skoro tačno po 12 sati. To je nemoguće na ravnoj ploči, već je moguće samo na lopti. Tačka.

Kad mi budeš pokazao tačku iz Evrope sa koje se može videti sazvežđe Južni Krst, em što ću ti dati 5000 €, em što ćeš me ubediti da je Zemlja ravna ploča, jer da jeste, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa, ne bismo imali polove, ekvator i godišnja doba. Dakle? Ti si na potezu.

U čemu je problem? Đe ba zapelo?
Ordačni Bužap
Ordačni Bužap
Upućen član
Upućen član

Male Aries Dragon
Posts : 18
Birthday : 1976-04-01
Join date : 2017-01-20
Age : 48
Location : Mravinjak
Job/hobbies : Mravlji kralj
Trenutno stanje : Oženjen mravljom kraljicom

Na vrh Go down

Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Empty Re: Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji

Komentar by Prdoljub Guzović Sat Feb 18, 2017 1:52 pm

Jadni ravnozemljaši (ali “ravnozemljaši, aha ha ha ha ha ha ha, kako neko sam sebe može tako da nazove), izmislili su kako je profesor i doktor fizike Božidar Nikolić ravnozemljaš... pa kad je jadni profa saznao za to morao je da ih demantuje...


http://www.blic.rs/vesti/drustvo/djordano-dzaba-si-spaljen-da-li-nas-cuveni-fizicar-tvrdi-da-je-zemlja-ravna-ploca-evo/p2j8q1h


Kako ih je razbio. Šta li će sada izmisliti?

Uzgred, ovom video klipu - https://www.youtube.com/watch?v=t_FbcHO9zmU - nedostaje kraj (namerno, tačnije zlonamerno, je isečen), gde profesor završava priču time da je Zemlja lopta i da je namerno provocirao studente ne bi li više mislili svojom glavom. Na šta se primaju neznalice. Dno dna.

I Kale Džedaj Gospodar Vremena lepo objasnio da Zemlja nije ravna ploča...


https://www.youtube.com/watch?v=E-CvAks627Y&t=03m01s


Ovde...





Ravnozemljaši, razbio vas Kale kao staru kantu.
Prdoljub Guzović
Prdoljub Guzović
Neupućen član
Neupućen član

Male Taurus Tiger
Posts : 7
Birthday : 1986-05-20
Join date : 2017-01-05
Age : 37
Location : Prdačnica
Job/hobbies : Prdonja
Trenutno stanje : Prd, prd, prd

Na vrh Go down

Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Empty Re: Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji

Komentar by Insomnia Sat Feb 18, 2017 3:54 pm

Pošto je ovde od strane protivnika zdravog razuma i logike pomenuta logika, evo im ove slike... videti sliku...


Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Sunset10


Svi vrlo dobro znamo da Sunce ovako zalazi. Ako bismo bili na ploči - kad jednom zađe Sunce cela “ploča” bila bi u mraku. Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta. Very Happy Very Happy Very Happy

Svi vrlo dobro znamo da nije tako, već da imamo časovne zone. Čista logika.

Pre nešto više od mesec i po dana, tačnije 22. decembra, u Evropi je počela zima i bio je najkraći dan u godini, a na severnom polu je noć, u Australiji je počelo leto i bio je najduži dan u godini, a na južnom polu je dan, a za sve to vreme na ekvatoru dan i noć traju skoro tačno po 12 sati (uz mala odstupanja) u toku cele godine. To je nemoguće na ravnoj ploči. Tačka.

Ako je tačno to da je Zemlja ravna ploča, to znači da ja uz pomoć teleskopa koji je dovoljno jak za amaterske upotrebe, kojim posmatram Mesec, mogu sa Tajvana da vidim Kaliforniju, preko Tihog okeana; ili sa Gibraltara da vidim Bahame, preko Atlanskog okeana; ili sa Grenlanda da vidim Južni pol, preko Atlanskog okeana... Nešto ne verujem da sa druge strane, pošto je Zemlja ravna, a voda apsolutno ravna, ne postoje plime niti oseke. Koja budala može da poveruje u tako nešto?

Kompas radi baš kako treba, jer je Zemlja sfera i ima dva magnetna pola čije linije sila se mogu dokazati.

A monopol je samo fantazija i to u fizici koja se bazira na sferičnom univerzumu i big bang teoriji...


https://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_monopole


Magnetno polje sferične Zemlje je proizvod njenog “dinama” (šta je proizvod kod “ravne Zemlje”?), takođe i lave i dijamanata. Zemljotresi su šta? Kako da jedni sve lepo kompaktno pokažu i dokažu, a drugi ništa?

Jednostavno, sferični univerzum sve dokazuje i svaki proces je pokazan i nadopunjuje drugi, dok je ravni samo jedna dogma u kojoj ništa ne može da se poveže. Ja nisam video ni jedan jedini obrazac iz prirode da su oni (“ravnozemljaši”) preveli u šablon, pa čak ne mogu da predvide ni tačno dan i noć, niti u kom gradu na planeti će kad da zađe ili izađe Sunce u narednih godinu dana... sve odgovori koje izbegavaju... dok mi njima sve objasnimo...

Evo ja predlažem sledeći eksperiment.

Uzeti tri krompira, da budu približno iste veličine. Jedan iseći ravno, drugi u oliku lopte i treći u obliku kocke. Snimiti ovo pre eksperimenta.

Zatim uzeti jedan ravan tiganj (vrlo bitno), staviti malo ulja i početi pržiti ove krompire. Povremeno dodati vegetu (bitno za eksperiment). E sada drmnuti tiganj tri puta udesno. Ako se onaj krompir koji je lopta pokrene - Zemlja je okrugla, ako se pokrene onaj ravno isečen - Zemlja je ravna, a ako se pokrene onaj kockast - onda je loša vegeta.

To treba sve snimiti i objaviti.

Ne može se imati drugačije mišljenje o tome da je 1+1=2. I tačka. O tome se ne može filozofirati. Niko ne može da veruje da je 1+1=3. Ovi takozvani ravnozemljaši (ali “ravnozemljaši”, aha ha ha ha ha ha ha, kako neko može sam sebe tako da nazove) su tipična sekta. Tako se ponašaju i tako funkcionišu. Svi se mi ovde pomalo zezamo i izlazimo iz okvira svakodnovnog lepog ponašanja... ali pojedini ljudi stvarno imaju problem u glavi. Ne znam više koliko puta sam napisao da učenja o “ravnoj Zemji” dolaze od savremene američke sekte koju je osnovao teški ludak (ali bukvalno ludak). Retorika sekte je opasna, jer je slatka i prijemčiva. Dok neko ko ne zna mnogo o astronomiji shvati da je izgubio razum obično bude kasno. Sektaši pecaju lakoverne ljude nedovoljnog znanja iz oblasti biologije, matematike, fizike i drugih prirodnih nauka. Na žalost, većina ljudi je nesposobna da koristi zdravu logiku. Ravnozemljaši (bar ove jadne ovce koje se lepe na priču) su neznalice i naivci. Uzalud sam pisao X puta da su ovi metodi vrbovanja široko poznati, koriste se čak i u marketingu. Mislim, mene baš zabole što je tamo neki anonimac sa Interneta totalno pukao... on treba radi sebe da se zapita kuda je krenuo. Ako ga baš toliko zanima ova tematika, neka uzme knjigu i krene od osnove... ali znam da neće, jer je nauka teška za većinu. Lakše je upijati naizgled logične gluposti i glumiti intelektualca, bez imalo napora, nego zaista nešto naučiti. Tačka.

Prosto mi dođe neprijatno kako sve te svetske kompanije iz oblasti avio-transporta još uvek nisu upoznate sa dostignućima ravnozemljaške sekte, već lete po modelu sferične Zemlje... i brodovi se kreću po mapama projekcija sferične Zemlje... i artiljerija obračunava putanje granata uračunavajući uticaj Koriolisove sile, koja se javlja usled rotacije Zemlje, a za koju oni nisu ni čuli... a ne znaju kakvi su genijalci u sekti ravna Zemlja...
Insomnia
Insomnia
Iskusan član
Iskusan član

Male Aries Dog
Posts : 20
Birthday : 1994-04-01
Join date : 2017-01-20
Age : 30
Location : Gradić - Tvrđava
Job/hobbies : Clubber
Trenutno stanje : EXIT

Na vrh Go down

Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji Empty Re: Jedan pop i nebuloze o ravnoj Zemlji

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu